понеділок, 20 квітня 2015 р.

Година милосердя і спостережливості «Збережемо нашу планету»


Мета: формувати у дітей уявлення про природу як живий організм; вчити бачити красу світу; спонукати до спілкування з природою ; формувати відповідальне ставлення до навколишнього світу; виробляти правила безпечної поведінки в лісі, на водоймі; прищеплювати почуття любові, вдячності до природи.
  Обладнання: музична картина природи, кросворд.


Хід заходу
   Учитель.   Все, що оточує нас і не зроблене руками людей, - природа. Природа дає нам все необхідне для життя: їжу, воду, повітря. Вона є джерелом натхнення для художників, письменників,     композиторів. Недарма природу називають ненькою . Всі ми – діти природи, та не всі однаково добрі до неї. Природа потребує постійної уваги, турботи, охорони. Ми повинні берегти природу, охороняти її багатства.
Сьогодні у нас незвичайне заняття. Я хочу вам подарувати годину милосердя і спостережливості.
Девіз
На землі, у домі вселюдському –
Протиріч і негараздів тьма.
Будьте, люди, обережні в ньому!
Іншої домівки в нас нема!
Земля не належить нам. Це ми належимо їй.
Учень.   І пташка, і метелик, і людина
Сплелися у вінок. Ім'я йому – Життя.
Одна у них Земля, одна родина,
І вічність в них одна, і небуття.
  Учитель.  Земля - наш дім. Можливо, це єдина планета, на якій існує життя у Всесвіті. Хіба не  заслуговує вона нашої любові? Але на сьогодні ми маємо велику кількість свідчень про те, що людина не є бережливим господарем, а є самовпевненим землевласником.

Учень.  Усіх людей ми закликаємо :
Нащадкам збережіть природу,
ЇЇ степи, ліси, джерельну воду,
Дерева не рубайте, не вбивайте звіра,
І у природи хай буде довіра,
Що не заподієте ви зла їй,
Своїй колисці, матері своїй.
  Учитель . Екологія – це наше здоров'я і довголіття, наше щасливе майбутнє! Всі ми – діти землі і неба.
Щоб зберегти природу, потрібно її знати і любити.
Будь до природи уважним і вона обов’язково тобі віддячить.
Пам'ятай! Людина – частина Природи. Знищуємо природу – знищуємо самих себе.
Учень. Дерево, трава і квітка, й птахи
Не завжди зуміють захиститись.
Якщо будуть знищені вони –
На планеті ми залишимось самі.
Гра «Допомога, боляче, дуже боляче»
 Намалюй кружечок і зафарбуй відповідним кольором: «Допомога» - зеленим, «Боляче» -      жовтим, «Дуже боляче» - червоним.
Ø  Вирубування лісу.
Ø  Сміття обабіч доріг, на галявинах.
Ø  Лійка і квіти.
Ø  Пташка у клітці.
Ø  Зірвані квіти.

Лист здоров'я
Ми – птахи, звірі, рослини – звертаємося до вас, діти, за допомогою. Нам загрожує небезпека: забруднення повітря та води, знищення всього живого на землі! Якщо ви не виконаєте завдання, які знаходяться в цьому конверті, тоді все живе може загинути!
Учитель.  Ну що ж, діти, допоможемо?
Перше завдання – загадки
1.      Без чого дорослі та діти не можуть прожити?
2.      Що не можна набрати у сито?
3.      У що не можна набрати води?
4.      Як називається транспорт, який рухається по воді?
Друге завдання – продовжити прислів’я
1.      Без води - …
2.      Лід і вода - …
3.      Скільки сніг не лежатиме, а … . Чому?
4.      Весна багата …
Третє завдання  «Домалюй ліс»
Діти домальовують дерево, сонечко, звірят, метеликів. Звучить музика, спів пташок. Музика стихає, і діти закінчують малювати.

Конкурс «Розминка»
1.      Тварини є частиною живої чи неживої природи?
2.      Тварини, які самостійно здобувають їжу, влаштовують житло, виводять дитинчат, називаються дикими чи свійськими?
3.      Тварини, яких людина розводить і використовує в домашньому господарстві, називають дикими чи свійськими?
4.      До тварин належать: квіти, гриби, лисиця?
5.      Горобці, галки, ворона – це птахи, які відлітають чи зимують?
6.      Яка з пташок перелітна: ластівка, сорока, ворона?
7.      Собака, кіт, білка – яка з цих тварин зайва?
8.      Хто з цих тварин змінює хутро: ведмідь, заєць чи вовк?
9.      Яка з цих пташок не має гнізда: ластівка, лелека, зозуля?
10.  Які із цих квітів перші квітнуть: підсніжник, конвалія, тюльпан?
Кросворд
 Спробуйте уявити себе мешканцями лісу. Це допоможе вам упоратися з цікавими завданнями кросворду. А коли ми його розгадаємо, то дізнаємося про найдорожчий і найцінніший скарб у світі.
1.      Це весняний ранній птах, називається він…(Шпак)
2.      За вікном сніжок, піднялася віхола, та не страшно птахові, що сидить під стріхою. (Горобець)
3.      Хитра кума сліди замела. (Лисиця)
4.      Вправні будівельники майструють дашок із соснових голок. (Мурахи)
5.      Я найперша квітка в гаю, синім цвітом зацвітаю.( Пролісок)
6.      Влітку наїдається, взимку відсипається. (Ведмідь)
7.      Білі дзвіночки висять, гойдаються, як вони називаються? (Конвалія)
                                Ключове слово: природа .
-          То який найдорожчий скарб у світі? Відповіді учнів.

Правила поведінки на природі «Буду я природі другом»
1)      Не ламай гілля дерев і кущів;
2)      Не зривай у лісах та на лугах квітів;
3)      Не лови метеликів, джмелів, бабок та інших комах;
4)      Не руйнуй мурашники;
5)      Не лови диких тварин і не принось їх додому;
6)      Не залишай вогонь у лісі;
7)      Не галасуй у лісі.

Учні.
Невже в майбутньому на світі
Не будуть квітнуть дивні квіти?
Конвалії й фіалки ніжні,
І вісник березня – підсніжник?

Все на землі, все треба берегти,
І птаха й звіра, і оту тварину,
Не чванься тим, що цар природи ти,
Бо, врешті, ти – лише її частинка.

Ріки і гори, моря і поля –
Це наша рідна, хороша Земля,
Будь їй ти другом, люби, бережи,
Приклад в усьому всім покажи.

Квіти хай квітнуть, співають пташки,
Хай всіх привітно стрічають стежки.
Кожна стежина в майбутнє веде –
Там радість і щастя чекають тебе.



Немає коментарів:

Дописати коментар